ThetaHealing

Meltem Farah Konyalı Akademi


T hetaHealing® ;Theta beyin dalgasını kullanarak fiziksel, psikolojik ve ruhsal şifalanma sağlayan bir bilinçaltı terapisi, meditasyon tekniğidir.. Theta’da bilinçli haldeyken, odaklanarak Her Şeyin Yaratıcısı ile bağlantı kurmamızı sağlar ve şifa anda gerçekleşir.Kurucusu VİANNA STİBAL’dır.

ThetaHealing®; Herşeyin Yaratıcısı sayesinde ;fiziksel şifaya tanık olmaya, ruhsal olarak ilerlemeye ve aydınlanmaya giden yoldur.1995 yılında Vianna Stibal bacağındaki kanserin anda şifalandığına tanık oldu.Bacağındaki 9 tümörün anda şifasıyla ThetaHealing® doğdu….

ThetaHealing® insanlara ruhsal farkındalık yoluyla psişik yeteneklerini nasıl kullanacaklarını öğretir.

Varoluş seviyeleri bize yaradılışın zihinsel, fiziksel,duygusal ve ruhsal seviyelerde nasıl çalıştığını ve tüm seviyelerimizle nasıl ilişkili olduğunu anlamak için bir yöntem sunar.

Beyin dalgalarını 1924’de keşfeden Alman bilim adamı Hans Berger ile başlayan laboratuar testleri sonucunda beynin alfa, beta, theta ve delta dalgaları diye adlandırılan elektriksel etkinliklerde bulunduğu saptanmıştır. Bunun için basit bir elektrot(EEG) kullanmıştır.Berger’in aratırmalarına göre beyin dalgaları ,kişininblunduğu bilinç durumuna göre değişiyordu.EEG tarafından kaydedilen bu beyin dalgaları BETA,ALPHA,THETA,DELTA ve GAMA’dır. Yaptığınız ve söylediğiniz her şey beynin frekansları tarafından kaydedilir.
Beyinin altı değişik frekansı vardır.
GAMA
ANA RAHMİNDE:DELTA
0-2 YAŞ :DERİN THETA
2-5 YAŞ :THETA
5-7 YAŞ :ALPHA
7-…YAŞ :BETA

DELTA:0-4 HZ:Derin uyku frekansı,telefon çaldığında kimin aradığını hissettiğiniz anda delta frekansınızdasınızdır.

THETA:4-7HZ:Çok derin rahatlama frekansı;rüyada ,uykunun büyük bölümünde theta frekansını kullanırsınız.Rüya sırasında theta frekansında mutluluk hormonları olan serotonin ve dopamin salgılanır.Pek çok insan sorunlarını uykuda çözmüştür.Hipnoz,Bilinçli Hipnoz ve ThetaHealing bu frekansla çalışır.Tüm bilinçaltı kayıtarı bu frekansta kayıtlıdır.Yaratıcılık,derin meditasyon,bilinç dışı materyalle ilgilidir.Sezgisel olduğumuz bir dalga boyudur.2—7 yaş çocuklar bu frekansı kullanır.

ALPHA:7-14HZ:Rahat meditasyon hali,ibadet ettikden sonra,yoga yaptıkdan sonra alfaya geçilir.

BETA:14-28HZ:Aktif ve uyanık derin düşünme ve konuşma halidir.Endişeli olduğunuzda ve işler ters gittiğinde betadasınızdır.Matematik problem çözerken betada olmak zorundayız yoksa zihin yavaş çalışır.

GAMA:40-500HZ:Hızlı derin aktiviteler sırasında gama frekansındasınızdır.

Kişi kendi üzerinde alfa frekansında çalıştığında 3-6 ay arasında yeni inancını bilinçaltında aktif hale getirir. Theta frekansında ise anda olur.

Theta frekansına derin meditasyon ve uyku hali diyebiliriz. Bu frekans bilinçaltımızın yaydığı frekanstır. Bilinçaltımızda kayıtlı tüm negatif inançları bu frekansta anda değiştirebiliriz. Çocuklar 7 yaşına kadar Theta frekansından yayın yaparlar. En yaratıcı oldukları dönemdir ve bir kayıt cihazı gibi her şeyi kaydederler. O yüzden çocukların ilk 7 yılı çok önemlidir ve bu nedenle ailelerin bu döneme çok dikkat etmeleri gerekmektedir. ThetaHealing ile bu kayıtlara anda ulaşıp gerekli değişikliği yapabilirsiniz.

ThetaHealing® terapisinin farkı nedir?

Benzer tüm tekniklerde olumlama tekniği kullanılır ve inanç değiştirilir ancak altta yatan kök inanç bu inancı bozar.ThetaHealing’i farklı kılan bu kök inancı bulup yerine olumlu yükleme yapabimenizdir.Travma şifalandırarak ve yüklemeler yapılarak değişim kalıcı olur…….

Theta şifa tekniği ile bilinçaltınızda enerjisel temizlik yapabilirsiniz;
Göz ve nazar temizlenir.
Sağ ve sol beyin lobu dengelenir.
Beyin kimyasalları dengelenir.
Gençlik ve canlılık kromozomları aktive edilir.
DNA kromozomları aktif hale getirilir.
Kişinin üzerinde bulunan kin,nefret,öfke ve kızgınlklar temizlenir.
Kişinin üzerinde bulunan acı,keder,üzüntü temizlenir.
Kişinin karmaları temizlenir.
Üzerinde bulunan kararsız ruhlar,psişik saldırılar temizlenir.
Kişinin üzerinde bulunan radyasyon temizlenir.
Genetik hastalıklara neden olan DNA yeniden düzenlenir.
Kişiyi olumsuz etkileyen kişilerle arasındaki negatif, enerjik, eterik bağlar kesilir.
Çakraları dengelenir.
Anne karnındaki dönem travmaları şifalandırılır.
Hangi konuda çalışmak istiyorsa kişinin negatif inançları ve kök inançları iptal edilir ve yerine olumlu inançlar yüklenir. His yüklemeleri yapılır.
Duyguların gerçek saf yani Yaratılış tanımı tekrar tanımlanır.
Anne ya da babanın izniyle bebekler ve 7 yaş altı çocuklarınız için de uygulanabilir. Bebeklerde yeme sorunları, kabızlık, uykusuzluk gibi önemli sorunların hepsi Theta bilinçaltı tekniği ile çözüm bulur.

ThetaHealing® seansında kök inanca ulaşmak için 8 farklı Digging / Kazma çalışması yap Hastalık için kazma çalışması.
Hastalığın kişiye nasıl hizmet ettiğini öğrenmek için kazma çalışması.
Yaratım yani hayatımızda olmasını istediğimiz şeyleri yapmak için bizi engelleyen şeyleri bulmak için kazma çalışması.
Genetik olarak negatif kodlarımızı bulmak için kazma çalışması.
Geçmiş ve kollektif bilinçten aldığımız kayıtlar.
İmkansız dediğimiz şeyler ile ilgili kazma çalışması.
Kazma yaptığınızda en derindeki kök inançlarınızı bulursunuz.
ThetaHealing® seansında bilincimizi kendi alanımızdan çıkartarak Yaradan’ın sevgi enerjisiyle buluşturup OL seviyesinde bilinçaltı kayıtlarını değiştirebilirsiniz.Bu teknikle kendinizde ve diğer kişilerde okuma yaparak tüm hastalıklarını ,rahatsızlıklarını ve sorunlarını öğrenebilir ve şifaya tanık olursunuz.

Beta frekansında bizi engelleyen bir çok negatif kodlarımızı görüp farkederiz ancak istesek de değiştiremeyiz o nedenle Theta frekansında kalıcı olarak tüm negatif kayıtlarımızı kolayca değiştirebilir, şifaya tanık oluruz.

Bunu yapmak için üstün bir yeteneğe sahip olmak da gerekmez. Herkes şifaya tanık olabilir. Bilincin tanık olduğu her şeyi hayatımızda yaratıyoruz.Tabii ki bazı özel ruhlar sezgisel ve şifacı doğmuştur bu kişiler bu yolda çok hızlı ilerlerler. Bu mucizevi şifa tekniğini öğrenmeniz için neler mümkün? Yaradan’dan istersen her şey mümkün.